Úvod

Milí priatelia,

 

srdečne Vás vítam na svojej stránke. Aj vďaka Vaším krúžkom som sa v roku 2012 dostal z č.34 na kandidátke KDH do Národnej rady. Keď som sa 11.marca 2012 zobudil, môj život sa zasa zmenil. Aj keď som si myslel, že v ďalšom období sa sústredím na spisovateľskú prácu, rád som prijal toto nové poslanie.

 

27 rokov som bol vedecký pracovník v matematike, po revolúcii podpredsedom vlády ČSFR, poslancom v NR SR a vo Federálnom zhromaždení.  Potom som bol poradca prezidenta SR, spisovateľom a vydavateľom svojich siedmich kníh,  prorektorom Trnavskej univerzity. Navštívil som mnohé krajiny sveta, len v USA som bol sedemkrát. Do roku 2005 som bol päť rokov veľvyslancom Slovenska v Taliansku. Bolo to obdobie intenzívnej práce, na ktoré nemožno zabudnúť, aj keby ste chceli. Po návrate som sa stal penzistom, od roku 2007 predsedom Združenia kresťanských seniorov Slovenska. Piaty rok pravidelne blogujem, som na Facebooku, vystupujem v  novinách, rozhlase a televízii.

 

V práci poslanca sa venujem najmä problematike seniorov, detí, mládeže a rodiny a ako člen Zahraničného výboru aj zahraničným vzťahom. V rozpravách som doteraz vystúpil  114 krát, často kladiem otázky, interpelujem členov vlády a snažím sa pomôcť ľuďom, ktorí sa na mňa obracajú. Som aktívny v návrhoch uznesení a v legislatíve. Doterajšie výsledky sú úmerné poslancovi v opozícii. Mám však dosť energie, aby som sa v budúcnosti lepšie presadil.

 

V parlamente som za KDH, ale reprezentujem všetkých ľudí dobrej vôle. Presadzujem myšlienku, že ak sa má naša situácia zlepšiť, musíme sa vrátiť k morálnym a duchovným hodnotám. Ak máte dobrý nápad na nový zákon alebo novelu, chcete sa niečo konkrétne opýtať člena vlády, alebo máte iný podnet, rád privítam Vašu iniciatívu a v prípade potreby sa s Vami stretnem.

 

So želaním radostného a tvorivého života

 

Váš

 

Jozef Mikloško